اخبار

نفرات اول کنکور امسال از کدام مناطق هستند؟

پورعباس با بیان اینکه امسال سئوالات کنکور بر مبنای کتب درسی و به صورت کاملاً مفهومی تهیه شده بود، گفت: توزیع نفرات برتر در سطح کشور این موضوع را ثابت می کند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۸۸ در ۱۰ مرداد خبر داد و گفت: در کنکور سراسری امسال بیش از ۵۵۰ هزار نفر قبول می شوند که نتایج نهایی آنها در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود.
عبدالرسول پورعباس صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۸۸ شنبه ۱۰ مرداد ماه اعلام می شود و تقریباً همه حاضرین در جلسه آزمون را مجاز به انتخاب رشته اعلام می کنیم.
وی گفت: در واقع ۹۹۶ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته اعلام می کنیم که از این تعداد ۴۸۶ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و شبانه هستند.

پورعباس اضافه کرد: امسال برای اولین بار پاسخنامه ۵۰ هزار نفر اول گروه های آزمایشی فنی و ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و پاسخنامه های ۱۰ هزار نفر اول گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی بر روی سایت سازمان سنجش قرار می دهیم.
وی خاطرنشان کرد: راهنمای انتخاب رشته مجازی نیز با اصلاحاتی نسبت به سال گذشته به هر داوطلب ۲۵۰ رشته ها بر اساس شانس قبولی پیشنهاد می دهد. علاوه بر این توسط این نرم افزار قدرت تحقیق در رشته ها نیز برای داوطلبان فراهم می کنیم.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: در کنکور سراسری امسال بیش از ۵۵۰ هزار نفر قبول می شوند که نتایج نهایی آنها در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود. این به معنای این است که از هر دو نفر یک نفر یا ۱.۱ نفر در کنکور قبول می شوند.
وی با اشاره به اعلام جزئیات معرفی نفرات برتر کنکور سراسری ۸۸ گفت: در حال حاضر تلاش می کنیم تا وضعیت دقیق نفرات برتر کنکور را تا فردا شب اعلام کنیم.
پورعباس با بیان اینکه امسال سئوالات کنکور بر مبنای کتب درسی و به صورت کاملاً مفهومی تهیه شده بود، گفت: توزیع نفرات برتر در سطح کشور این موضوع را ثابت می کند.
وی اظهار داشت: نفرات برتر در گروه ریاضی و فنی از شهرها و استانهای مختلف هستند. نفر اول از مازندران، نفردوم از شیراز، نفر سوم از مشهد، نفر چهارم از اهواز، نفرات پنجم ، ششم و هفتم از اصفهان، نفر هشتم از تهران، نفر نهم از جهرم و نفر دهم از تهران هستند.
رئیس سازمان سنجش در ادامه افزود: در گروه علوم تجربی نفر اول از کرمانشاه، نفر دوم از شیراز، نفر سوم از شمیرانات، نفر چهارم از کرج، نفر پنجم از تبریز ،نفر ششم از یزد، نفر هفتم از کرج، نفر هشتم از تبریز، نفر نهم از شیراز و نفر دهم از یزد هستند.
وی ادامه داد: همچنین در گروه علوم انسانی نفر اول از سمنان، نفر دوم از قم، نفر سوم از تهران، نفر چهارم از شیراز، نفر پنجم از تهران، نفر ششم از زرند، نفر هفتم از یزد، نفر هشتم از تهران، نفر نهم از سمنان و نفر دهم از نور هستند

سید غلامرضا یزدان پرست

دبیر زیست شناسی مدیر کانون فرهنگی آموزش واحد لنده علاقمند به وب و برنامه نویسی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا