اخبار

کودکان باید از عینک‌های آفتابی استفاده کنند

متخصصان هشدار دادند: سه چهارم والدين قدرت بينايي فرزندانشان را به علت عدم استفاده از عينك آفتابي مناسب به خطر مي‌اندازند. به گزارش ايسنا، بررسي دوهزار نمونه در كالج بينايي سنجي انگليس نشان مي‌دهد: نزديك به يك سوم والدين براي فرزندانشان عينك آفتابي نمي‌خرند.

نيمي از والدينِ يك سوم باقي مانده هم به قيمت عينك بيش از قدرت محافظت آن توجه مي‌كنند و تنها يك چهارم والدين عينك آفتابي مناسبي براي فرزندان خود مي‌خرند.

اين كالج از بين انواع عينك‌ها، عينك‌هاي سياه رنگ و با درجه كيفيتCE را توصيه مي‌كند.

افراد با رنگ چشم‌هاي روشن بيشتر از سايرين در معرض آسيب ناشي از تابش آفتاب هستند و بر اساس توصيه متخصصان؛ چشم آبي‌ها بايد هميشه از عينك‌هاي محافظ استفاده كنند.

اشعه فرابنفش خورشيد، قرنيه و عدسي چشم را تخريب مي‌كند و در درازمدت به آسيب‌هاي جدي منجر مي‌شود.

استفاده از عينك‌هاي ارزان قيمت بدون توانايي محافظت در برابر اشعه فرابنفش نه تنها فايده‌اي ندارد بلكه باعث وارد شدن آسيب بيشتر و خطرناك‌تر مي‌شود.

دكتر سوزان بالكني، اپتومتريست و از اعضاي اين تيم تحقيقاتي با ابراز تعجب از نتايج به دست آمده تصريح كرد: عينك‌هاي آفتابي خوب لزوما گران قيمت نيستند. نكته‌اي كه مهم است دقت به داشتن درجه كيفيت عينك‌هاست.

وي ادامه داد: اكثر كودكان به چشم زدن عينك‌هاي آفتابي را دوست دارند اما كلاه‌هاي لبه دار هم به خصوص در مورد نوزاداني كه عينك را تحمل نمي‌كنند، مناسب است.

منبع :(جام جم آنلاین)

سید غلامرضا یزدان پرست

دبیر زیست شناسی مدیر کانون فرهنگی آموزش واحد لنده علاقمند به وب و برنامه نویسی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا