زیست شناسی

حمله یک گله اژدها به روستا‌نشینان اندونزیایی

این اژدهاها « کمودو» نام دارند و گونه‌ای از مارمولکهای عظیم‌الجثه هستند که نیشی کشنده دارند و تلاش می‌کنند با گاز گرفتن پای انسانها آن‌ها را شکار کنند.

یک گله اژدها که دندان‌های بلند و نیش زهرآلود داشتند به مردم روستایی در اندونزی حمله کردند و تنها توانستند سه نفر را نیش زده و روانه بیمارستان کنند. به گزارش مهر، به نقل از پایگاه خبری اندونزی، مدیران حفظ محیط زیست اندونزی هفته گذشته در اطلاعیه‌ای به مردم مناطق روستایی درباره گرسنه‌ بودن این اژدهاها هشدار داده و اعلام کرده‌ بودند احتمال حمله این حیوانات غول پیکر قوت گرفته است.

این اژدهاها « کمودو» نام دارند و گونه‌ای از مارمولکهای عظیم‌الجثه هستند که نیشی کشنده دارند و تلاش می‌کنند با گاز گرفتن پای انسانها آن‌ها را شکار کنند.زیست‌شناسان بر این باورند که نیش این اژدهاها دارای ماده‌ای فلج کننده است و مانند سم عقرب عمل می‌کند یعنی صید پس از یک ساعت از نیش‌زدگی بیهوش می‌شود و صیاد می‌تواند جسد بی‌جان قربانی‌ را بخورد.کمودوها 3متر طول دارند و وزن‌شان بیش از 70کیلوگرم است و به راحتی می‌توانند یک انسان 180سامنتی‌متری را با وزن 80کیلوگرم در کمتر از یک ساعت بخورند.

سید غلامرضا یزدان پرست

دبیر زیست شناسی مدیر کانون فرهنگی آموزش واحد لنده علاقمند به وب و برنامه نویسی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا