اخبار

لیست آزمون های کانون

کانون چه آزمون های برگزار می کند ؟

 به نام خدا در این پست به بررسی  لیست آزمون های کانون   که در طی دو هفته برگزارشده می پردازم .

تصور بعضی از کانون این هست که به فاصله دو هفته فقط یک آزمون و اونم به صورت حضوری برگزار می گردد کاملا غلط هست .

کانون در سال های کرونا خدمات خود را ارتقا داد و یکی از بزرگترین کارهای که به سرعت انجام گرفت اجرای آزمون در شرایط سالم بود و اونم آزمون به صورت آنلاین برگزار شد .

اجرای آزمون به صورت آنلاین باعث شد که بسیاری از دانش آموزان و خانواده های آنها از بابت شرکت فرزندشان در آزمون کانون خیالشون راحت شد .

نکته بعد اینکه واقعا خیلی از سدها را شکست و هرکس در هر شرایطی قادر به شرکت در آزمون بود .

مهم تر اینکه خیلی از ساعاتی از دانش آموزکه جهت ایاب و ذهاب آزمون تلف میشد را ذخیره می کرد .

حال پس از کرونا و به لطف اقدامات خوب سفیران سلامت که همینجا جای تشکر و تقدیر فراوان دارد شرایط امن تر و امکان اجرای آزمون به صورت حضوری و شرکت عینی دانش آموز در آزمون و تجربه حضور فراهم گردید .

اما سوال اینجاست که کانون به غیر از آزمون حضوری پایان هفته دوم چه آزمون های و به چه نیت های برگزار می کند ؟

لیست آزمون های کانون

1-اولین آزمون مهم کانون آزمون هدف گذاری است :

آزمون هدف گذاری
آزمون هدف گذاری

 

این آزمون که در پایان هفته اول برگزار می گردد به صورت آنلاین هست و خروجی کارنامه آن به صورت کارنامه چند تا از ده تا هست .

هدف اصلی این آزمون این هست که دانش آموز بفهمد در پایان هفته اول چقد از برنامه کانون را اجرا کرده و برای هفته دوم طبف هدفگذاری و فراشناختی که انجام داده چقد باید تلاش بکند .

به نظر من یکی از مهم ترین آزمون های کانون همین آزمون هدف گذاری است و از همه دانش آموزان می خواهم که حتما در آزمون هدف گذاری شرکت کنند .

از ویژگی‌های ممتاز آزمون هدفگذاری

1-1-کارنامه را در لحظه دریافت می‌کنید.

1-2-طبق بودجه بندی آزمون اصلی ولی چند صفحه کمتر از بودجه بندی خواهد بود تقریبا نیمی از برنامه راهبردی هست .

1-3-در گروه دبستان و متوسطه اول از ۳ درس ریاضی و علوم و فارسی و هردرس ۱۰ سوال می باشد

1-4-با شرکت در آزمون هدف گذاری تسلط  روی درس ها بیشتر می شود و دانش آموز احساس آرامش بیشتری دارد و میتواند مطالب را با عمق بیشتری یاد بگیرند

1-5-دانش آموز با شرکت در این آزمون متوجه می شود مثلاً در درس ریاضی یا ادبیات کم خوانده یا سطحی خوانده است و حال برنامه مطالعاتی خود را در این درس ها برای هفته دوم تنظیم میکند و می تواند به موقع نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کند

1-6-آزمون هدف گذاری روز پنج شنبه  هفته اول با  این هدف برگزار می‌شود  که دانش آموز کیفیت مطالعه خود را در هفته اول بسنجد و به تحلیل و بررسی مطالعه خود  بپردازد.

1-7- از فواید این آزمون این است که دانش آموز هنوز فرصت رفع اشکال دارد و تست بیشتری می تواند کار کند و می تواند ذهن طراح سوال را برای آزمون اصلی بخواند در این آزمون دانش آموز هیجان و انگیزه برای یادگیری و رفع اشکال دارد و  می تواند شناخت بیشتری از خود داشته باشد .

2- آزمون مشابه پارسال، یک بازی تدارکاتی

لیست آزمون های کانون
آزمون مشابه پارسال

همیشه قبل از آزمون اصلی تاکید می شود که دانش آموزان مطالبی که در طی دو هفته مرور کردند و دوره کنند تا برای آزمون اصلی روز جمعه دوم کانون آمادگی داشته باشند .

آزمون مشابه پارسال همین برنامه را در قالب یک آزمون مدون در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و دانش آموز قبل از آزمون اصلی اقدام به شرکت در آزمون مشابه پارسال می کند که با آمادگی بیشتری در آزمون حاضر شود .

آزمون مشابه پارسال انتهای هفته دوم در صفحه شخصی دانش آموز قسمت آزمون های غیر حضوری فعال می گردد .

3- آزمون دروس عمومی

در مقطع متوسطه دوم و کنکور آزمون دروس عمومی به صورت آنلاین و یک روز قبل از آزمون اصلی برگزار می گردد . هدف از شرکت دانش آموزان در دروس عمومی تقویت آنها و ارتقای نمره معدل هست که در کنکور اهمیت ویژه ای دارد .

4-آزمون تک درس

آزمون تک درس در صفحه شخصی و به انتخاب دانش آموز فعال می شود و هزینه اندکی دارد . هدف از آزمون تک درس تمرکز بر روی درس خاص و تقویت آن هست

5- آزمون تشریحی

آزمون تشریحی

با توجه به اهمیت نمره معدل در کنکور سراسری و به خاطر پوشش دادن همه نیازهای دانش آموز و ارتقای نمره معدل آزمون تشریحی به زودی راه اندازی می شود و همین الان امکان ثبت نام برای پایه دوازدهم امکان پذیر هست . آزمون تشریحی برای سایر پایه ها به زودی راه اندازی می گردد .

6- آزمون اصلی کانون که به صورت حضوری در جمعه هفته دوم برگزار می گردد .

حضور در فضای واقعی آزمون و رقابت با بالاترین جامعه آماری و دریافت کارنامه به صورت بسیار سریع از مهم ترین ویژگی های هست که آزمون کانون را متمایز کرده است

لطفا در صورت داشتن سوال در رابطه با آزمون ها از فرم تماس با ما استفاده نمایید .


جهت تماس با ما اینجا را کلیک کنید .

سید غلامرضا یزدان پرست

دبیر زیست شناسی مدیر کانون فرهنگی آموزش واحد لنده علاقمند به وب و برنامه نویسی
دکمه بازگشت به بالا