اخبار

چند سؤال متداول در رابطه با آزمون های کانون

در این بخش چند سوال متداول در رابطه با آزمون های کانون را جهت اطلاع دانش آموزان و داوطلبان ارائه می نمایم .

1- آیا درس های سال دوم و پیش دانشگاهی هم شماره و هم کلید هستند؟ پاسخ: خیر؛ مثل زوج کتاب های طول سال تحصیلی جدا از هم و با شماره های مجزا مطرح می شوند و هر دانش آموز می تواند یا به درس سال دوم و یا به درس پیش دانشگاهی پاسخ دهد.

2- آیا دانش آموز می تواند در یک درس به سؤالات سال دوم و در درس دیگر به سؤالات نیم سال اول پیش دانشگاهی پاسخ دهد؟ مثلاً آیا دانش آموز پیش دانشگاهی ریاضی می تواند از میان دیفرانسیل و ریاضی 2، دیفرانسیل را انتخاب کند، ولی از میان فیزیک نیم سال اول پیش دانشگاهی و فیزیک سال دوم، به سؤالات فیزیک سال دوم پاسخ دهد؟ پاسخ: بله؛ می تواند. مانعی ندارد.

3- آیا این درس ها در تراز کل دانش آموز در آزمون های تابستان مؤثر هستند؟ پاسخ: بله؛ کاملاً مؤثر هستند. مثل زوج کتاب های طول سال تحصیلی.

4- اگر دانش آموزی از میان دو درس انتخابی به هر دو جواب دهد چه می شود؟ پاسخ: نمره ی هر دو درس در کارنامه می آید و هر دو در ترازش اثر می کند. اما دانش آموز در این صورت وقت کم می آورد. ضمناً معمولاً این کار در تراز دانش آموز اثر منفی دارد.

5- اگر دانش آموزی به هیچ کدام از دو درس پیش دانشگاهی یا سال دوم دبیرستان پاسخ ندهد چه می شود؟ پاسخ: در کارنامه ی او برای یک درس نمره ی صفر درج می شود و در تراز هم اثر می کند.

سید غلامرضا یزدان پرست

دبیر زیست شناسی مدیر کانون فرهنگی آموزش واحد لنده علاقمند به وب و برنامه نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا