اخبار

ویژگی­ها و نکات مهم درباره ی آزمون 4 اردیبهشت 1388

در اين تاريخ كليه گروه‌هاي آزمايشي ازمون دارند.

1) گروه‌ هنر: از هم اكنون اطلاع‌رساني نماييد. تاريخ 3 آزمون پاياني (مشابه كنكور سراسري) براي گروه‌هاي كنكوري،

 8و 15و 29 خرداد مي‌باشد و در تاريخ 22 خرداد به علت مصادف شدن با انتخابات رياست جمهوري آزموني برگزار نخواهد

شد. از آن جا كه دفترچه گروه هنر قبل از اعلام تاريخ برگزاري انتخابات چاپ شده است تاريخ‌هاي درج شده براي سه

آزمون پاياني در آن نادرست است و تقاضا مي‌شود آن را اصلاح فرماييد.

 

تاريخ 3 آزمون پاياني: 8 خرداد- 15خرداد- 29 خرداد

2) سوم هنرستان: با توجه به اطلاعيه‌ي جديد سازمان سنجش، در 20 رشته‌ي هنرستان درس رياضي 3 به منابع كنكور هنرستان اضافه شده است. برنامه‌ي آزمون و رشته‌ها روي سايت كانون قرار دارد.

3) گروه‌ پيش‌د‌انشگاهي: پس از پايان دوران طلائي، آزمون‌ها با حفظ زوج درس‌ها (زوج كتاب‌ها) و نيز مباحث نيم‌سال دوم درس‌هاي عمومي و اختصاصي پيش و پايه ادامه مي‌يابد و در آزمون اول خرداد ماه به پايان مي‌رسد.

4) عمومي پيش‌دانشگاهي: با نزديك‌تر شدن به زمان كنكور تعادل مطالعه‌ي درس‌هاي عمومي و اختصاصي اندكي به نفع مطالعه‌ي درس‌هاي عمومي تغيير مي‌كند. بنابراين يكي از منابع اصلي در اين دروه مطالعه‌ي كتاب زرد عمومي است در همين راستا در اين آزمون مانند دو آزمون قبل 10 سؤال ضميمه از كتاب زرد عمومي براي دو درس زبان انگليسي 3 و عربي 2 و 3 انتخاب و در آزمون مطرح مي‌گردد. پاسخ‌گويي به اين سؤال‌ها اجباري است.

5) پيش‌دانشگاهي رياضي: براي پاسخ‌گويي به درس‌هاي هندسه تحليلي و رياضيات گسسته دانش‌آموزان مي‌بايد به يك دسته از سؤال‌هاي زير پاسخ گويند.

ü يا به سؤال‌هاي درس هندسه تحليلي و رياضيات گسسته سالي واحدي پاسخ دهند. (20سؤال)

ü يا به سؤال‌هاي درس هندسه تحليلي و رياضيات گسسته ترمي واحدي پاسخ دهند. (20سؤال)

6) گروه منحصراً زبان: در این آزمون دانش­آموزان مي‌بايد علاوه بر پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي معمول دفترچه به سؤال‌هاي ويژه براي درس‌هاي ادبيات، عربي و زبان عمومي هر يك 10 سؤال اجباراً پاسخ دهند.

7) گروه‌هاي پايه: پس از پايان تعطيلات نوروز و با نزديك‌تر شدن امتحانات نيم‌سال دوم مطالعه‌ي تدريجي مباحث نيم‌سال دوم جدي‌تر ادامه مي‌يابد و در آزمون 25 ارديبهشت به پايان مي‌رسد.

8) گروه‌هاي راهنمايي و ابتدايي: پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي بين‌المللي اجباري و پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي پيشرفته و دشوار اختياري است.

ü دفترچه‌ي تيزهوشان سوم راهمايي شامل سؤال‌هاي عادي و تيزهوشان است كه پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي تيزهوشان اجباري است و از ميان سؤال‌هاي عادي از هر20 سؤال علوم و رياضي به انتخاب خود به 10 سؤال از هر يك پاسخ دهيد. پاسخ‌گويي به همه‌ي سؤال‌هاي فارسي، زبان انگليسي و عربي عادي اجباري است.

9) كليه گروه‌ها: سؤال‌هاي اقليت و زبان غيرانگليسي گروه‌هاي پيش‌دانشگاهي، سوم دبيرستان، سوم هنرستان و اول و دوم دبيرستان روي سايت كانون قرار دارد. پشتيبان‌ها اين سؤال‌ها را از سايت مركز خود تهيه كنند و براي پاسخ‌گويي در اختيار دانش‌آموزان متقاضي قرار دهند.

سید غلامرضا یزدان پرست

دبیر زیست شناسی مدیر کانون فرهنگی آموزش واحد لنده علاقمند به وب و برنامه نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا